Tech ramblings by Marcin

Na co czekamy w 2009?

2008-10-23 00:00

Obecny 2008 powoli się kończy, tak więc warto przyjrzeć się nadchodzącym niebawem filmom. Zapowiada się bardzo ciekawie, ze względu na premiery długo oczekiwanych filmów - hitów.


Jak dla mnie dużym wydarzeniem wydaje się być nowy film Tarantino o zwinnym tytule "Inglorious Bastards". Co prawda tytuł uległ już drobnej korekcie, ale jest ona na tyle niezauważalna, że spokojnie będe korzstał z tego tytułu. Jak to przystało na Tarantino znów zapowiada się pewien mix filmów z określonego gatunku. Tym razem pod dłuto idą filmy o
tematyce II Wojny Światowej. Obsadzony takimi sławami jak Brad Pitt, Mike Myers, Eli Roth, Diane Kruger, B.J. Novak, czy Cloris Leachman okop gdzieś we Francji powinien całkiem solidnie spłynąć krwią. Czy wyjdzie z tego warto obejrzenia i pamiętania film? Się okaże w czerwcu 2009.


IMDB

tarantino inglorius bastard

Kolejnym wartym obejrzenia filmem jest Terminator Salvation: The Future Begins. Tym razem już nie zobaczymy Arnolda w roli cyborga. Dostaniemy za to Krystka Bale'a. Czy sprawdzi się? Czas pokaże. Zważywszy na sukces serialu (Sarah Connor's Chronicles) i duży
budżet filmu możemy spodziewać się przynajmniej dobrego widowiska. Planowana data premiery to maj 2009.


IMDB

Terminator Salvation: The Future Be

Filmów opartych na komiksach było już wiele. Od niedawna zaczęło się z nich nawet wyłaniać coś więcej niż bezsensowan siepanina w stylu Daredevilla. I choć Marvell i spółka radzą sobie dobrze filmując swoje komiksy, to Watchmen jest czymś zupełnie z innej bajki. Nie jest to ugrzeczniona historia o superbohaterach, którzy są gloryfikowani i czczeni przez tłumy. Tutaj dostaniemy naprawdę brzydki świat, w którym wielu wdziało śmieszne gacie superbohatera, jeszcze więcej dodało sobie pompatyczne imię, ale nie wszyscy są tak cudowni i wspaniali o nieskalanej moralności. Alan Moore, autor scenariusza komiksu, to klasa sama dla siebie. I choć nie lubi on ani telewizji ani adaptacji swoich komiksów, to film będzie napewno gratką dla jego fanów. W kinach w okolicach marca 2009.


IMDB

watchmen

Piekło zamarzło! Po x-latach siedzenia w produkcji dokumentów James Cameron wraca do filmów dużych i kasowych. Tym razem za sprawą filmu Avatar, czystego SciFi. Będzie to film o dziwnej fabule, o marines wysłanym do plądrowania planety, który nagle, w obliczu dylematów moralnych zmienia swoje podejście do nowej planety, jej mieszkańców i natury. Czy po Titanicu mainstream zaakceptuje film tego reżysera? Czy budżet w wysokości $200 milionów wytrzyma pomysły Jamesa? Okaże się w okolicach grudnia 2009.


IMDB

AvatarMoviePoster