Przegląd nowości

The Departed
Jak już wspominałem w poprzednim wpisie, jest to remake "Infernal Affairs". Wygląda całkiem przyzwoicie. Wydaje się, że odpowiednie osoby na odpowiednich miejscach (może tylko ten Matt Damon nie). Razi tylko to, że to remake. Chyba jednak nie dorówna oryginałowi, szczególnie jeśli najpierw się go widziało.
trailer

Babel
Postać reżysera to już duża rekomendacja. Do tego zapowiada się ciekawie, bardzo. Jak zwykle Inarritu o życiu :)
trailer

Haven
Film reżysera z Kajmanów. Losy kilku osób splatają się w jedną historię. Mamy miłość, walkę i nieszczęście. Ckliwe? Zobaczy się.
trailer

Children of Men
Ludzkość jest bezpłodna. Ludzkość właśnie zamierza wymrzeć. Ale pojawia się nadzieja w postaci jednej jedynej kobiety w ciąży. Chce zobaczyć, czy jedno dziecko może nas ocalić.
trailer

The Science of Sleep
Kolejny film z Gael'em Garcia Bernal'em w roli głównej. Tym razem romantyczny dziwoląg o człowieku zamykającym się w swoim świecie fantazji i snu, panicznie bojącym się z niego wyjść. Ma w sobie tyle fantastyki, że jak dla mnie wystarczy, i chętnie obejrzę.
trailer

The Last Kinf of Scotland
Szkocki doktor przypadkiem trafia do misji medycznej w Ugandzie. Tam zostaje wciągnięty w szeregi ludzi lokalnego prezydenta, brutalnego Idi Amina. Chyba oparte na faktach.
trailer

Fast Food Nation
Pseudo-dokument o sieciach z jedzeniem. Wygląda średnio.
trailer

Renaissance
Animowana futurystyczna wizja paryża, w których ludzka wolność jest ograniczana. Porwana zostaje jakaś kobieta-naukowiec. I coś tam się dzieje. Trailer jest w tej kwestii niezbyt jasny. Chyba bardziej chodzi o animację niż o fabułę.
trailer

The Fountain
Miłość przez wieki i próba ocalenia ukochanej kobiety (też przez wieki). Historyjka Darrena Aronofsky'ego z Wolverin'em w roli głównej (Hugh Jackman). Cóż, wygląda trochę dziwnie, ale robi wrażenie.
trailer

The Return
Horror. Buffy (Sarah Michelle Gellar) dostała główną rolę. Popełniona 15 lat wcześniej zbrodnia domaga się ujawnienia. A objawia się to wszystko halucyjacjami i wizjami po przyjeździe głównej bohaterki do pewnego hotelu.
trailer

Sleeping Dogs Lie
Pewna młoda para ma się pobrać, ale przed tym wydarzeniem chcą być ze sobą całkowicie szczerzy. I na wierz wychodzą różne świństewka, które oczywiście nie pozostają bez znaczenia na ich dalsze relacje.
trailer

The Reaping
Film o wierze w innym wydaniu. Hillary Swan demaskuje lokalne objawienia i inne cuda. Lecz pewnego razu dochodzi do wniosku, że tego nad czym właśnie pracuje nie daje się wytłumaczyć naukowo. Trailer jest mniej nudny niż ten opis :)
trailer

Catch a Fire
Polityczny thriller o niesprawiedliwości w afrykańskim kraju. Na faktach autentycznych.
trailer

13 Tzameti
Nie wiadomo za wiele na temat tego filmu, trailer to jedynie mocna scena jakiejś gry hazardowej. Wygląda na pojechane.
trailer

Factotum
Opowieść o pisarzu, który pisze od czasu do czasu. Do tego jest jeszcze hazardzistą i kobieciarzem. A, i pijakiem.
trailer

The Illusionist
Iluzjonista zakochuje się w kobiecie przyszłego cesarza, z wzajemnością. To oczywisty skandal i zarazem oś filmu.
trailer

The Prestige
Pojedynek pomiędzy dwoma iluzjonistami. Wygląda zachęcająco.
trailer

The Descent
Wycieczka kilku dziewczyn do jaskini - wypad na wspinaczkę, wcale nie kończy się dobrze. A do tego ktoś jakby tam w tej jaskini był. Wywołuje dreszczyk :)
trailer

A Scanner Darkly
Kolejna animacja, tym razem to chyba film poddanych jakiejś obróce. Opowieść na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka, już mnie to zachęciło, i nawet Keanu Reaves mnie bardzo nie zniechęca.
trailer