Tech ramblings by Marcin

The Constant Gardener

2007-11-08 00:00

Co zobaczymy w tym filmie poza piękną Rachel Weisz? No cóż, całkiem sporo. Świetnej akcji, jaką oferuje ta produkcja, toważyszą świetne zdjęcia. No ale po koleji.

Pewien dyplomata rezydujący w Kenii, i z zamiłowania ogrodnik, traci żonę. A dokładniej, zostaje ona zamordowana. Jako że była dziennikarką, a jej zwłoki znaleziono wraz z trupem jej współpracownika, nie daje wiary oficjalnej wersji (kochankowie) i dochodzi do wniosku, że morderstwo miało związek z jej pracą. Drobnymi kroczkami próbuje dotrzeć do sedna sprawy, którą ostatnio zajmowała się jego żona. Jakie tego skutki? Warto raczej samemu zobaczyć.

Do czynienia mamy tu z bardzo dobrym thrillerem. Można nawet dodać, że medycznym thrillerem :P Jako że akcja dzieje się w Kenii, to całość jest okraszona fantastycznymi zdjęciami. Zarówno kenijskie miasta jak i przyroda wyglądają wyśmienicie - bardzo wyraźne i piękne kolorystycznie kadry.

Jeśli chodzi o grę aktorską, to jest ok. Żadnych fajerwerków, ale to nie film, w którym powinno się zwracać uwagę na aktorów. Tu liczy się akcja i Afryka.

constant gardener

The Constant Gardener (2005)
Reżyser: Fernando Meirelles
Obsada: Ralph Fiennes, Rachel Weisz